ترفند های افزایش رتبه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو!

ترفند های افزایش رتبه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو!

 

موتور جستجوی گوگل روش های مختلفی را برای تعیین اینکه کدام صفحه از یک وب سایت در نتایج اول باشد را بکار می برد. فرمول دقیق آن یک راز است اما راه هایی وجود دارد که می تواند موقعیت شما را بهبود ببخشد. این اصطلاح را بهینه سازی سایت می گویند.

وب سایت هایی که به شما پیشنهاد ثبت وب سایت در صدها سایت و گرفتن بک لینک می شود را نادیده بگیرید چرا که پول و زمان خود را از دست داده اید و البته بر طبق الگوریتم های جدید گوگل اسپم خواهید شد.

در این مقاله به برخی از روش های افزایش رتبه سایت در گوگل خواهیم پرداخت هرچند این نکات شاید باعث نشود که موقعیت اول نصیب وب سایتتان شود اما کمک به حرکت آن در نتایج بالاتر خواهد شد.

۱- عبارات کلمات کلیدی!

به جای اینکه روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید، سعی کنید به آن کلمه، کلمات دیگر هم اضافه کنید و عبارت کلمه کلیدی را بسازید. بر فرض مثال به جای تمرکز روی کلمه مالزی سعی کنید بر اساس نوع فعالیت خود روی تحصیل در مالزی ، ثبت شرکت در مالزی، اقامت مالزی تلاش کنید.

۲- تراکم!

یکی از عواملی که گوگل نگاه می کند در هنگامی است که چقدر این کلمات کلیدی در صفحه بکار رفته است. نکته در ارائه این مطلب است عبارات کلیدی را به صورت طبیعی بکار ببرید. سعی نکنید که با تکرار کردن دائم کلمات مشابه به طور فراوان یا نامرئی کردن آنها موتورهای جستجو را فریب دهید. در حقیقت رفتار اشتباه باعث اسپم شدن وب سایت خواهد گردید.

۳- اسم صفحه!

برای صفحه خود یک اسم انتخاب کنید و آن را داخل تگقرار دهید. انجام این عمل حیاتی است. گوگل نتایج جستجو را با تطابق دادن اسم صفحه نشان خواهد داد. اگر اسم صفحه مربوط نباشد کسانی که جستجو کرده اند روی وب سایت کلیک نمی کنند.

۴- لینک ها!

یکی از بزرگترین عواملی که در الگوریتم گوگل موثر می باشد لینک ها هستند. گوگل به کلماتی که شما در لینک می گذارید برای کمک کردن به تعیین محتوای صفحات نگاه می کند. با گذاشتن عبارات کلیدی در لینک آن صفحه به عنوان تاکید در لینک ها استفاده نمایید.

لینک ها از دیگر وب سایت ها تعیین کنده پیج رنک گوگل خواهند بود. شما می توانید با گرفتن لینک های مربوط از دیگر وب سایت ها پیج رنک خود را افزایش دهید. یکی دیگر از راه های افزایش پیج رنک اضافه کردن وب سایت به دایرکتوری ها می باشد.

۵- ثبت وب سایت در دایرکتورها!

سایت خود را در دایرکتورهایی درج کنید که ارزش بالایی داشته باشند و رتبه خوبی از نظر موتورهای جستجو کسب کردند. همیشه دقت کنید که لینک گرفتن از سایتی که ارزش پایین تری داشته باشند محاسبه نخواهد شد. برای این کار می توانید از وب سایت الکسا یا گوگل پیج رنک استفاده نمایید.

۶- شبکه های اجتماعی!

شبکه های اجتماعی می تواند یک راه خوب برای پیشبرد وب سایت باشد هرچند که به طور مستقیم در رنک تاثیر نمی گذارد.

منبع: گروه طراحان بنرها ( در صورت کپی از مطالب ، لطفا منبع را ذکر کنید )

 

تجربه شما ؟

در صورتی که نکات دیگری در این زمینه مد نظر شماست ، آنها را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *